Když se v roce 1991 objevila na televizních obrazovkách pohádka Jeskyně zlaté růže nebo princezna Fantaghiro, celý svět s rozbúchaným srdcem sledoval osud překrásné a nebojácné dívky…

 

Jak však vypadá nezapomenutelná hlavní protagonistka italské klasiky dnes?

I když s odstupem času uznáváme, že filmové zpracování 5-dílné romance je spíše televizním brakem, princeznu Fantaghiro budeme milovat snad navždy. Bojovnici za osudovou lásku si zahrála dnes už 54-letá italsko-francouzská herečka Alessandra Martines. Paradoxně, krásná brunetka začínala svou kariéru jako baletka, přičemž tento královský tanec studovala v Paříži, Curychu i v Americe.

V roce 1995 se Alessandra vydala ze režiséra Clauda Lelouch, který je od ní starší o 26 let, přičemž o 14 let později se rozvedli. Z manželství si herečka odnesla dcerku Stellu Lelouch. Jak se však zdá ještě před rozvodem si našla o 20 let mladší polovičku, tentokrát francouzského herce Cyrila Descours, kterému porodila ve věku 49 let syna Huga.

Jelikož se brunetka od dětství věnovala tanci, do světa filmu ji vtáhl právě balet, díky kterému dostala svou první filmovou roli v muzikálu Miss Arizona. Zde si zahrála baletku Marii, následovaly tři italské filmy a následně průlomová role v pohádce Fantaghiro. Herečka se momentálně sporadicky objevuje převážně v televizních filmech či seriálech, také se snažila prorazit na hudebním či divadelním poli.

Pokračování na další straně …