Atmosféra svatby byla ikonická již od šesté hodiny ráno. Davy lidí se shromažďovali venku a překonávaly barikády, aby viděli na sladkou princeznu. Pro designéry Elizabeth a Davida Emanuellovcov to byl moment definující jejich kariéru…

 

V březnu 1981 jim v Buckinghamském paláci oznámili, aby navrhli šaty, které by si Lady Diana Spencerová oblékla se svou svatbu s princem Charlesem. Šaty byly doručeny do Clarence House z jejich londýnského studia. David se musel plazit pod sukněmi, aby se přesvědčil, zda drží její dvojitý hák na šatech. Chtěli prý, aby se Diana cítila dobře, ale šaty musely být i bezpečné.

Na první dojem vypadaly složené šaty jako nějaký obrovský vak ložního prádla. Hodinu se pouze otevíraly a rozopínali. Diane v nich vytvořili mnoho tajných kapes, kde by si mohla ukrýt amulety nebo dokonce i jídlo. V části kolem pasu měla malou podšívkový kabelku, kde nesla sůl a pár bonbonů na uklidnění nervů na svatbě.

Šaty byly mimořádně prostorné, okamžitě se krčili, když si princezna sedla. I proto musela ještě hodiny před samotným obřadem stát, což bylo velmi vyčerpávající. Diana volný čas před obřadem trávila hrou s družičkami.

Ty jí však šaty ještě více povolovalo, když se s nimi na rukou natahovala. Diana totiž před svatbou zhubla šest kilo, což způsobilo, že se museli ještě narychlo prošívat. Designéři neustále kontrolovali jejich stav, žehlili je přímo na princezně, kontrolovali, aby vypadala dokonale.

Pokračujte na další stránce