Možná budete překvapeni, ale vědci a fyziognomisti považují rty za jednu z důležitých částí lidského těla, díky které víme jistě charakter člověka. Prostřednictvím nich totiž vyjadřujeme verbální naše myšlenky a zároveň odhalujeme něco z naší povahy…

 

I proto jsme se rozhodli podívat se blíže na jednotlivé tvary lidských rtů, díky kterým budeme vědět lépe identifikovat osobnost jednotlivce.

Horní ret s ostrým zakončením

14012010-22222-1491980864-650-05af5aaeaa-1492436002

Takový druh rtů je typický pro lidi velmi kreativních. Častokrát můžeme lidi s takovými pery setkávat v rolích hudebníků a umělců. Mají vynikající schopnosti pamatovat si jména a tvář lidí. Kromě toho jsou velmi společenští a udržují kontakt s ostatními lidmi. V práci dosahují výborné výsledky a často usilují o sebevyjádření.

Velmi tenký horní ret

Vůdčími kvalitami oplývají lidé s tenkou horním rtem. Jde o osobnosti, které umí druhých snadno přesvědčit, vědí si je získat na svou stranu. Kromě toho je jejich život úzce spojený s úspěchem, který bezpochyby stále dosáhnou. Jsou to lidé, ve kterých žije samotná energie života, nicméně, problém mohou mít s navazováním romantických vztahů, protože vždy chtějí být někdo a ne s někým.

Horní ret se zaobleným zakončením

An-upper-lip-with-a-rounded-philtrum

Pokud máte takové rty, tak vězte, že jste člověkem s velkým srdcem. Vždy si najdete čas pomoci druhým, protože vaším životním posláním je právě pečovat o svět kolem sebe. Jste velmi soucitní, citliví, milí a umí vás rozrušit jakákoliv nešťastná událost.

Horní ret bez zakončení

An-upper-lip-without-a-philtrum

Takoví lidé jsou velmi zodpovědní a spolehliví. Neznají odpověď, že se něco nedá, že se něco nestihne, protože právě oni vynaloží veškeré na to, aby zvládly. I kvůli tomu si jejich přátelé a blízký váží, protože vědí, že se na ně mohou spolehnout v každé chvíli.

Velké nafouknuté rty

Lidé s takovými pery jsou velmi pečliví. Už v dětství strávili hodně času péčí například o sourozence či malé zvířátko. Jde o lidi, kteří mají silný mateřský instinkt s touhou chránit ostatních. V jakékoli stresující situací myslí nejprve na druhých a až tak na sebe. Jsou obecně velmi dobrými rodiči.

Obyčejné rty

Ordinary-lips

Obyčejný typ rtů vystihuje lidí, kteří mají vyvážený a běžný přístup k řešení úkolů, které jsou před ně postavené. Jde o lidi se silnou schopností poslouchat druhých, přičemž vědí jednak snadno kritizovat druhých, ale zároveň je umí i respektovat.

Malé nafouknuté rty

Nafouknuté rty jsou symbolické pro koketních lidí. Jejich hlavní prioritou je cítit se dobře. I když na první pohled vypadají tyto osoby jako sobecké, není to tak. Jsou to citliví a oddaní přátelé, kteří přicházejí na pomoc tehdy, když je o to druzí upozorní. Zajímavostí je, že nikdy nedávají své zájmy nad zájmy ostatních, ale zároveň nikdy nedopustí, aby si ublížili …

Spodní pera je větší než horní

Ti, kteří mají spodní ret větší než horní, se považují za lidi, kteří milují zábavu. Jsou to energičtí lidé, kteří potřebují stále nové zážitky a nové dojmy. Jsou zvědaví, společenští a otevření všemu novému.

Horní okraj rtů je větší než dolní

The-upper-lip-is-larger-than-the-lower-one

Majitelé těchto rtů jsou jednoduše dramatické a ženy bychom mohli přirovnat ke dramatickým královnám. Jsou to emociální lidé, charismatičtí, milují život a velmi rádi na sebe upozorňují. Kromě toho mají o sobě vysoké mínění a jsou schopni přitáhnout k sobě ostatních lidí. Ve společnosti je můžete poznat tak, že jsou centrem pozornosti, protože kolem lidí baví.

Tenké rty

Tenké rty symbolizují lidí, kteří jsou zpravidla rádi sami. Jsou závislí ve velké míře od sebe a vědí zvládnout jakýkoliv problém. Kromě toho si umějí užít jakýkoliv den samotě a společnost nepotřebují ani na dovolené. I přes jejich lásce k samotě se tito lidé cítí dobře i ve společnosti lidí. Vědí s nimi rychle najít společný jazyk.